PĹ.eskoÄ.it na navigaci | PĹ.eskoÄ.it na obsah


DrobeÄ.ková navigace:

Úvodní stránka » Clanky » Ostravští sociální demokraté znovu odvolali předsedu, novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou


Banner - Mihalik

Volební programy městských obvodů

RSS Feed

Ostravští sociální demokraté znovu odvolali předsedu, novou předsedkyní zvolili Janu Vajdíkovou

2017-02-08 | (--)


Okresní konference ČSSD v Ostravě v noci schválila nové vedení. Lumír Palyza opakovaně neuspěl, novou předsedkyní se stala Jana Vajdíková. Okresní konference se musela opakovat kvůli stížnosti předsedy krajského výkonného výboru Miroslava Nováka. Předsednictvo strany poté prohlásilo listopadovou i lednovou okresní konferenci za neplatnou. Nové vedení sociální demokracie bude zvoleno na stranickém sjezdu v březnu příštího roku v Brně.

„Opakovaně se potvrdilo, že Lumír Palyza nemá podporu většiny členů. Věřím, že změna vedení přispěje ke zklidnění situace v ostravské ČSSD a budeme se moci soustředit na přípravu předvolební kampaně a konečně ukázat lidem, že chceme politiku v Ostravě dělat jinak, lépe a pro občany,“ uvedla Jana Vajdíková, nová předsedkyně OVV ČSSD Ostrava.

Při zahájení konference bylo přítomno 196 delegátů s hlasem rozhodujícím, což je 97 % z celkového počtu pozvaných. Neobvykle vysoký počet pozvaných (klíč 1:5 delegátů vůči členské základně) stanovilo předsednictvo strany, aby byly výsledky konference jednoznačné a odrážely názor velké části členů. V průběhu večera zazněly kromě jiných i příspěvky Miroslava Nováka nebo Lubomíra Zaorálka k situaci v ostravské ČSSD.

V nočních hodinách pak přítomní odvolali členy okresního výkonného výboru, například pro odvolání L. Palyzy hlasovalo 102 delegátu, proti bylo 86. „Důvody odvolání zůstávají stále stejné, především neuspokojivé výsledky krajských a senátních voleb, zánik koalice na městské úrovni a celkově špatné směřování ostravské sociální demokracie. Nová předsedkyně je dlouholetá aktivní členka, jsem přesvědčen, že bude přínosem pro ostravskou sociální demokracii,“ řekl Adam Rykala, místopředseda OVV ČSSD Ostrava.

Okresní konference mimo jiné zvolila také kandidáty do vedení strany. Na 1. místopředsedu byl navržen Jeroným Tejc, na místopředsedu: Jeroným Tejc, Lubomír Zaorálek, Petr Dolínek a Lenka Teska Arnoštová.

Jana Vajdíková je místopředsedkyní místní organizace ČSSD Moravská Ostrava a Přívoz, zastupitelkou v městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a členkou dopravní komise Rady města Ostravy. V současnosti pracuje na Odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a je místopředsedkyní odborové organizace. Aktivně spolupracuje již několik let s Armádou spásy a věnuje se pořádání různých sociálních sbírek. V Ostravě žije od roku 1992, má jednu dceru.